-->

aktuality - kontakt - mapa - napište

/sklarna/sklarna/kudy-k-nam

Mapa - kudy na Sklárnu


Autem

Pokud jedete ze severu, západu či východu, jistě cestou narazíte na silnici s označením "E48", nebo prostě "6". Je to spojnice mezi Prahou a Karlovými Vary. Mezi obcemi Petrohrad a Lubenec (obě leží přímo na této cestě) je značená odbočka na Malměřice a Blatno (pokud jedete od Prahy, tak je cca 2 km za Petrohradem po levé straně). Tedy, vydáte se po této již vcelku malé silničce a dojedete po ní až do Blatna. Zde projedete skoro celou vesnici až objevíte odbočku do prava směrovanou na vesničku Tis u Blatna. Vydáte se po ní. Ani ne po kilometru začnete lesem stoupat až do vesničky Tis u Blatna. Hned za první stodolou objevíte malinkou náves a zde se dáte za rybníčkem vlevo. Po 2,5 km jízdy dojedete k malé křižovatce, na které již ukazatele hlásají: Sklárna doprava. Je zde i zákaz vjezdu, leč pokud k nám v dobrém přicházíte, máte svolení jej ignorovat (onen zákaz se nevztahuje totiž na naše hosty). Zbývá poslední kilometr a jste přímo u našich bran. Vítejte.

Z jihu, tedy směrem od Plzně, se k nám dostanete pokud ze silnice "27" odbočíte v obci Žďár doleva na "206" směr Žihle. Dojedete až do tohoto městečka a budete pokračovat stále po hlavní silnici skrz celou Žihli směrem na Rabštejn nad Střelou. Kolem benzínové pumpy, přes mostek a přes závory. To již stoupáte do lesů, kde ani ne po dvou kilometrech naleznete odbočku doprava značenou již "ŠvP Sklárna". Pokud se po ní vydáte, během dalších dvou kilometrů naleznete též značenou odbočku, tentokrát však doleva. Zde je umístěn i zákaz vjezdu, který se však na naše milé hosty nevztahuje. Zbývá poslední kilometr po lesní rovince. Vítejte.

^nahoru

Vlakem

Do stanice Žihle. Pokud máte s námi domluvený odvoz od vlaku, stačí zavolat 373 395 201. Pokud se chcete projít, vydejte se ze Žihle severozápadním směrem tedy pokud jste přijeli od Plzně tak od směru vlaku doleva, nahoru po silnici. Po dvou kilometrech je již značená odbočka na ŠvP Sklárna - doprava. Dále postupujte dle návodu pro cestu autem od jihu. Zdatnější turiti jistě objeví lesní zkratky, kterými lze ze Žihle na Sklárnu dojít již po necelých čtyřech kilometrech, po silnici je to samozřejmně delší o dva kilometry 
^nahoru

GPS

Pokud nás hledáte pomoci GPS, tak by Vám m?li pomoci následující údajie.
Loc:  50°4'15.08" N,  13°19'58.37" E

^nahoru

Škola v přírodě Sklárna, s. r. o. (c) 2007