-->

aktuality - kontakt - mapa - napište

Škola v přírodě Sklárna

/sklarna/pro-skoly/skoly-v-prirode

Škola v přírodě Sklárna

 
    Specializujeme se na poskytování  služeb souvisejících s veškerým komfortem pro školy v přírodě ať už pro celé školy či jen pár tříd. S touto činností  máme dlouholeté zkušenosti a je to již od roku 1981, kdy u nás byli první návštěvníci.
 
 
 Ubytování v budovách A

Na každém patře je 11 čtyřlůžkových pokojů, společné sociální zařízení a klubovna s televizí. Naleznete zde také dvě dvoulůžkové garosinéry, kdy jedna je vždy určena pro vychovatele a druhá může být využita pro učitele, ti se ovšem mohou rozhodnout pro větší soukromí na nově zrekonstruovaném učitelském patře budovy "C".

 

     

 

Ubytování v nově zrekonstruované budově C

 V roce 2012 jsme dokončili rekontrukci celé budovy "C". Dvě patra jsou využívána pro ubytování dětí, každý pokoj je vybaven třemi lůžky, televizí a vlastní koupelnou. Na patrech samozřejmě nechybí ani klubovna s televizí. Nejvyšší patro je vymezeno pro učitelský sbor, kde nalezne pohodlí na dvoulůžkových pokojích, s televizí, varnou konvicí, wifi připojením a vlastní koupelnou.

 

 

 

Stravování

Naše prostorná jídelna je k dispozici přímo v budově, kde pro vás naše kuchařky připravují to nejlepší. Zajišťujeme samozřejmě strovávání pětkrát denně (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře) a po celý den je též zajištěn pitný režim (šťáva, čaj). V příjezdový den se učitelský sbor může přímo vyjádřit k jídelníčku a vítáme jakékoliv připomínky, dle kterých se následně řídíme a snažíme se co nejvíce vyhovět vašim přáním. Náš zkušený tým v kuchyni nemá problémy s přípravou různých diet či speciálním stravováním, např. bezlepková dieta, vegetariánství apod. V případě celodenního výletu vám v naší kuchyni připravíme balíček na celý den :-). 

Ošetřovna a noční služba

Zajišťujeme kvalifikovanou zdravotní péči, která zajistí podání pravidelně užívaných léků a první pomoc pokud se stane úraz. V případě nutnosti odvážíme děti služebním vozem k prohlídce a ošetření u lékaře.

Ošetřovna též disponuje pokoji, na kterých jsou ubytované nemocné děti, aby nehrozilo nakažení ostatních. Je zde také samozřejmě klubovna s televizí i knihovna.

Zdravotní sestřička slouží od ranních 7 hodin do 19 hodin, poté ji na ošetřovně střídá noční služba. Naše sestřička je ovšem stále na dosah, jelikož její pokoj je hned přímo vedle ošetřovny. Noční služba přebírá dohled nad nočním klidem až do ranních hodin, tímto tedy odpadá povinnost učitelů dohlížet na pořádek na patrech. Noční vychovatelka obchází jednotlivá patra každou hodinu a pečlivě zapisuje případné problémy - ať už zdravotní či kázeňské.

 


Vychovatelé

Naši vychovatelé mají na starost děti podstatnou část dne, učitelský sbor tak může využít pobyt k načerpání tolik potřebné energie. Vychovatelé se o děti postarají od budíčku (dohlédnou na hygienu, oblečení, úklid pokoje), s dětmi posnídají a v 9 hodin je předávají učitelům na dopolední výuku. Od 13:30 vychovatelé  zajišťují odpolední zábavný program, který trvá do večeře. Následuje přípravná hodina na druhý den s učiteli a poté vychovatelé realizují večerní program - diskotéky, táboráky, promítání, míčové hry či noční bojovky. Vychovatelé se o děti postarají až do uspání.

Vybíráme pro vás především mladý a přátelský kolektiv, který je ovšem zodpovědný a zároveň kreativní a hravý. Dokáží si získat sympatie ale i respekt dětí a vychází co nejvíce vstříc vašim přáním a požadavkům.

  

Škola

V naší barevné škole je k dispozici až 14 prostrorných tříd. V hudební třídě můžete využít piano. Školní výuka u nás probíhá od 9:00 do 12:00 a příjmenou změnou je snad to, že se u nás nezvoní :-) . Učebny se mohou samozřejmě využít po celý den, každé třidě je přidělena jedna učebna, kterou žáci a učitelé mohou využívat dle libosti po celý turnus.

     

 

Zábava a adrenalin


A protože nechceme být obyčejnou školou v přírodě,  můžete zdarma využít našeho malého dětského lanového parku.

Další netradiční zážitek prožijete v našem Laser game centru, kde se vyřádí žáci od těch nejmenších až po ty největší.

Nejen prvňáčci si mohou zaskákat na trampolíně, ale také ostatní jistě ocení kouzlo této zábavy. V případě špatného počasí není problém využít naši tělocvičnu a zahrát si basketball, volejball, fotbálek, na babu nebo postavit opičí dráhu.

 

     

 

Výlety

Podívejte se kam na výlet ať už pěšky, na kole (možnost zapůjčení našich horských kol - pro učitelský sbor) či dále ať už autem či vlakem. Viz.:  http://www.sklarna.eu/vylety/

 

 

 


^nahoru

Dokumenty

Ke stažení:
základní informace, pdf, 561 KB
^nahoru

Turnusy pro rok 2018 a 2019

 
Volné termíny pro rok 2018 a 2019 jsou k dispozici na:
 
telefonním čísle: 373 395 201 
v pracovních dnech od 7:00 do 15:00
 
emailu: svp.sklarna@seznam.cz 
 
 

^nahoru

Ceny pro rok 2018

 Ubytování škol v přírodě 5 dní

TERMÍNY

UBYTOVÁNÍ + 5x denně strava

BUDOVA A

BUDOVA C

BŘEZEN - ŘÍJEN

od 2000,- *

 od 2300,- *

Je možno domluvit a další služby

Full servis –  vychovatel (+ zázemí pro něj – program, sportovní pomůcky, kopírka, atd.) noční dozor, zdravotník, Plná penze – strava 5x denně, pitný režim, doprava

* cena je platná  při vzdálenosti od školy 100 km, a nejméně 40 žáků

Ubytování škol v přírodě 6 – více dní

TERMÍNY

UBYTOVÁNÍ

BUDOVA A, B

BUDOVA C

BŘEZEN - ŘÍJEN

na zavolání

na zavolání

Je možno domluvit a další služby

Full servis –  vychovatel (+ zázemí pro něj – program, sportovní pomůcky, kopírka, atd.) noční dozor, zdravotník, Plná penze – strava 5x denně, pitný režim, doprava

 


^nahoru

Škola v přírodě Sklárna, s. r. o. (c) 2007